Peste 100 de tineri pasionați de tehnologie au participat la prima ediție ENJOY AI România 2026

invatamant România a găzduit pentru prima dată competiția...

Mișcarea nu șterge traumele, dar poate ajuta creierul să le gestioneze mai bine

invatamant Activitatea fizică regulată poate reduce simptomele asociate...

Vineri, 10 februarie, polițiștii secției 3 din Timișoara au reținut un bărbat ce a furat bani dintr-un cabinet veterinar din oraș

Din OrasVineri, 10 februarie, polițiștii secției 3 din Timișoara au reținut un bărbat ce a furat bani dintr-un cabinet veterinar din oraș

Polițiștii din Secția 3 din Timișoara au arestat pentru 24 de ore un bărbat care a furat bani din cabinetul unui medic veterinar din strada Regele Carol I. Vineri, la ora 11.20, polițiștii Secției 3 Timișoara au primit o informație despre furt, după apariția unor imagini și informații pe internet. Potrivit acestora, un bărbat a intrat în cabinet și a sustras bani din unul dintre sertare, apoi a dispărut într-o direcție necunoscută.

„Polițiștii s-au deplasat la cabinetul veterinar de pe strada Regele Carol I din Timișoara și au luat legătura cu administratorul acestuia, care a confirmat cele apărute pe rețelele de socializare și a relatat că urma să se prezinte la secție pentru a face sesizarea. Astfel, s-a stabilit că în data de 27.01.2023, în jurul orei 10:00, un bărbat a intrat în cabinetul veterinar și profitând de neatenția personalului a sustras dintr-un sertar suma de 850 de lei”, se precizează în comunicatul IPJ Timiş.

Polițiștii din Secția 3 din Timișoara au identificat un bărbat în vârstă de 48 de ani, suspectat de furtul din cabinetul veterinar din strada Regele Carol I. După efectuarea cercetărilor, bărbatul a fost reținut pentru 24 de ore pentru comiterea infracțiunii de furt. Acesta a fost introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă din cadrul IPJ.

Citeste si alte articole: